Dalyvis: | Ves** Gry********* |
Dalykas: | Informacinės technologijos |
Lygis: | 9 |
Trukmė: | 45 minutės |
Praleistas laikas: | 39 minutės 1 sekundė |
Pradžios laikas: | 2025-03-14 09:23:08 |
Pabaigos laikas: | 2025-03-14 10:02:09 |
Surinkta taškų: | 64 / 100 |
Kokios trys loginės išraiškos naudojamos tikslinant paieškos variklių užklausas?
Ugniasienė arba Firewall Antivirusinė – tai įrenginys arba programinė įranga, kuri stebi ir kontroliuoja internetinę komunikaciją tarp kompiuterio ir išorinio tinklo. Jos pagrindinė funkcija – apsaugoti kompiuterį nuo neleistinų prisijungimų ir kenkėjiškų programų, blokuojant įtartinas komunikacijas.
Kurie iš šių yra šališkos informacijos pavyzdžiai?
Informacija, pateikta autoritetingos, gerai žinomos organizacijos ar asmens, tikėtina, turės vertės analizuojant internetinius šaltinius ataskaitoms. Informacija iš wiki ir
tinklaraščių naujienų tinklapių gali būti mažiau vertinga, nes jie nėra autoritetingi – bet kas gali atnaujinti vikią arba parašyti tinklaraštį. Todėl jie gali turėti šališkumo arba netikslumų.Nuomonės yra požiūriai, o ne
faktai . Nors nuomonės turėtų būti svarstomos ir gali būti įdomios, kaip informacija jos turi mažesnę vertę nei faktai.Asmeninė informacija yra privati ir turėtų būti prieinama tik įgaliotiems asmenims. Taip pat skaitmeniniai failai, saugomi kompiuteriuose, gali būti lengvai prieinami, kopijuojami ir dalijami. Reikia apsaugos, kad mūsų asmeninė informacija liktų privati ir nebūtų pakeista ar ištrinta. Duomenų apsaugos įstatymas pagrįstas aštuntais principais, kurie nustato, kaip asmeniniai duomenys turi būti tvarkomi.
Duomenų apsaugos įstatymas egzistuoja, kad užtikrintų mūsų duomenų apsaugą.
Be to, kiekvienas turi teisę sužinoti, kokie duomenys apie jį saugomi organizacijoje, ir, jei duomenys yra neteisingi, juos pataisyti arba ištrinti.
Asmeniniai duomenys turi būti tvarkomi teisingai ir pagal įstatymą. Tai reiškia, kad organizacija turi būti aiški, kokius asmeninius duomenis ji nori rinkti ir kam juos naudoti.
Asmeniniai duomenys turi būti renkami tik nurodytais ir teisėtais tikslais. Tai reiškia, kad organizacija negali naudoti asmeninių duomenų jokiam kitam tikslui, išskyrus tą, kurį nurodė rinkdama duomenis. Pavyzdžiui, jei įmonė norėtų jūsų egzaminų rezultatų, kad patikrintų, ar esate tinkamas darbui, ji negalėtų naudoti šių rezultatų bandydama parduoti jums mokymosi vadovus, kuriuos, jos nuomone, galbūt jums reikėtų. Taip pat įmonė negali perduoti jūsų duomenų kitai organizacijai be jūsų leidimo.
Kurie iš šių teiginių yra teisingi, o kurie klaidingi?
Kurie iš šių teiginių yra teisingi, o kurie klaidingi?
Sujunk sąvokas su paaiškinimais:
Surikiuok nuo mažiausio iki didžiausio:
Sujunk sąvokas su paaiškinimais:
Algoritmas arba Algorithm yra planas, žingsnis po žingsnio instrukcijų rinkinys, skirtas problemai išspręsti. Kuriant algoritmus, naudojami trys pagrindiniai statybiniai blokai (konstruktai): pasirinkimas, sekos tvarka ir kartojimas – tai procesas, kai veiksmai atliekami kelis kartus pagal tam tikras sąlygas.
Skaitmeninis mąstymas padeda spręsti problemas ir sukurti sprendimą –
algoritmus , kurie gali būti naudojami kompiuterio programavimui. Tačiau jei sprendimas yra neteisingas, gali būti sunku parašyti programą. Dar blogiau, baigta programa gali neteisingai išspręsti problemą.Įvertinimas leidžia mums apsvarstyti sprendimą, užtikrinti, kad jis atitiktų pradinius projektavimo kriterijus, suteiktų teisingą sprendimą ir būtų tinkamas naudoti – dar prieš pradedant programuoti.
Kai sprendimas yra priimtas ir algoritmas suprojektuotas, gali kilti pagunda praleisti įvertinimo etapą ir pradėti
programavimą .Kas papuola po autorių teisių, dizainų ir patentų įstatymą?
Kurio iš keturių skaitmeninio mąstymo pagrindų esmė – atpažinti bendrus modelius tarp smulkių problemų, padedančių efektyviau spręsti sudėtingas problemas?
Sutvarkykite dažniausiai pasitaikančias failų plėtinius pagal plėtinį ir failo tipą:
Kokią parinktį pasirinktumėte, kad išsaugotumėte savo darbo kopiją, neperrašydami originalo?
Mail merge Email leidžia sukurti šabloną formatą ir naudoti jį asmeniniams dokumentams, kuriuos ketinate išsiųsti daugybei žmonių. Pavyzdžiui, jei norėtumėte pakviesti grupę žmonių į vakarėlį, galite parašyti pakvietimą, prasidedantį „Gerbiamas Paulius“, ir naudoti Pauliaus vardą visame dokumente. Kad taptų šablonu, tiesiog pakeiskite visus „Paulius“ vardus į vietininką, kur bus įterpiami individualūs vardai.
Šis vietininkas bus susijęs su įrašais
duomenų bazėje , kurioje saugomi jūsų svečių vardai. Naudodami šį šabloną galėsite sukurti personalizuotus pakvietimus kiekvienam svečiui.Kuris iš šių teiginių yra teisingas, atsižvelgiant į šį klausimą:
Jei norėtumėte dokumentuoti ir įrašyti pardavimų informaciją, kuris programų įrankis būtų tinkamiausias?
Surūšiuokite šias programas šia tvarka:
Teksto apdorojimas, Prezentacijos kūrimas, Skaičiuoklė, Tinklalapio kūrimas, Vaizdo redagavimas.
Technologijos pakeitė žmonių apsipirkimo įpročius ir parduotuvių veiklą. Prekių asortimentas internete auga, o žmonės vis dažniau pasitiki pirkimu internetu. Beveik bet ką galima įsigyti internete, įskaitant elektroniką, baldus, knygas, DVD ir maistą.
Kai kurios įmonės veikia tik internetu ir neturi fizinių parduotuvių. Tai leidžia sumažinti sąnaudas ir pasiūlyti pigesnes prekes klientams. Amazon yra pavyzdys įmonės, kuri pradėjo veiklą tik kaip internetinė parduotuvė ir tapo viena iš pirmaujančių pasaulio elektroninės prekybos įmonių. Ironiškai, Amazon pradėjo atidarinėti fizines parduotuves, kuriose vartotojai gali naudotis savo Amazon paskyromis ir pasiimti prekes be eilės laukimo.
Internetinių parduotuvių augimas sukūrė naujas darbo vietas žmonėms, kurie kuria, projektuoja ir administruoja šias svetaines. Apsipirkimas internetu turi daugybę privalumų, tačiau taip pat ir trūkumų.
Privalumai apsipirkimo internetu:
Duomenų perdavimas – tai procesas, kurio metu duomenys perduodami iš vieno įrenginio į kitą per įvairius kanalus, tokius kaip kabeliai, radijo bangos, optiniai signalai ar interneto tinklai. Šis procesas apima informacijos kodavimą, siuntimą ir gavimą, siekiant užtikrinti, kad duomenys būtų sėkmingai perduoti, išlaikant jų vientisumą ir tikslumą.
El. paštas, momentinės žinutės, socialiniai tinklai ir vaizdo pokalbiai yra puikūs būdai palaikyti ryšį su šeima ir draugais. Tačiau visada įsitikinkite, kad žinote, su kuo bendraujate. Žmonės internete gali apsimesti kažkuo kitu – jie gali bandyti išgauti jūsų asmeninę informaciją arba prašyti padaryti tai, kas jums nepriimtina. Kai kurie gali provokuoti ar elgtis agresyviai. Tai vadinama trolinimu (trolling) ir piktnaudžiavimu (flaming).
Ignoruokite el. laiškus ir draugų užklausas iš nepažįstamų asmenų. Venkite realių susitikimų su tais, kuriuos pažįstate tik internetu. Jei vis dėlto nuspręsite susitikti, pasiimkite su savimi suaugusį asmenį, susitikite viešoje, žmonių pilnoje vietoje ir informuokite kitą suaugusįjį, kur būsite.
Failų dalijimasis yra populiarus, tačiau būkite atsargūs – galite atsisiųsti netikrus failus, kenkėjiškas programas ar autorinių teisių saugomą medžiagą. Interneto paslaugų teikėjai (IPT) gali sumažinti jūsų interneto greitį ar net atjungti jus nuo tinklo, jei pakartotinai atsisiunčiate nelegalią medžiagą. Jie gali stebėti jūsų atsisiuntimus pagal unikalų jūsų kompiuterio IP adresą.
Kurie iš šių teiginių apie autorines teises yra teisingi, o kurie – klaidingi?
Surikiuokite šias apibrėžtis tokia tvarka: prekės ženklas, patentas, dizainas.