Dalyvis: | Pau**** Mik******** |
Dalykas: | Informacinės technologijos |
Lygis: | 8 |
Trukmė: | 45 minutės |
Praleistas laikas: | 45 minutės |
Pradžios laikas: | 2025-03-12 12:58:10 |
Pabaigos laikas: | 2025-03-12 13:43:10 |
Surinkta taškų: | 88.33 / 100 |
Sujunk sąvokas su paaiškinimais:
Bluetooth - tai bevielio ryšio technologija, leidžianti įvairiems įrenginiams susijungti. Ji veikia kaip mažas privatus tinklas tarp dviejų įrenginių, leidžiantis jiems dalytis duomenimis ir dokumentais.
Algoritmas yra planas, žingsnis po žingsnio instrukcijų rinkinys, skirtas problemos sprendimui.
Algoritme kiekviena instrukcija yra identifikuota, o jos atlikimo tvarka suplanuota. Algoritmai dažnai naudojami kaip pradinis taškas kuriant kompiuterinę programą, ir jie kartais rašomi kaip srautų diagrama arba pseudokodas.
Algoritmas turi būti aiškus. Jis turi turėti pradžios tašką, pabaigos tašką ir aiškias instrukcijas tarp jų.
Kurie iš šių variantų yra rūšiavimo algoritmai?
Kas yra sekos nustatymas?
Surūšiuokite šiuos algoritmų kodus kino teatrui, siūlančiam nuolaidą suaugusiesiems, kurių amžius viršija 65 metus:
Programos sudarytos iš
teiginių algoritmų , kuriuos žino ir supranta programavimo kalba.Programavimas yra kompiuterio
kodo rašymas, siekiant sukurti programą ir išspręsti problemą. Programos sukuriamos įgyvendinant algoritmus .Kuris iš šių loginės operacijos tipų leidžia vartotojams sujungti du ar daugiau raktažodžių paieškos užklausoje?
Šis klausimas apie loginės operacijas. Pažymėk, kurie teiginiai yra teisingi, o kurie ne:
Kenkėjiška programa (malware) yra programos, kurios įdiegiamos ir veikia jūsų kompiuteryje be jūsų žinių ir sutikimo. Kenkėjiška programa dažnai atsisiunčiama per el. pašto priedus arba nesaugias svetaines. Kai kurios svetainės yra sukurtos taip, kad apgautų jus įsidiegti ir įdiegti kenkėjišką programą. Kai tik ji įdiegiama, kenkėjiška programa kartais gali sukelti žalos kompiuteriui arba vartotojui, ištrinant duomenis arba pasiekiant asmeninę informaciją.
Kai kurios kenkėjiškos programos yra sukurtos kopijuoti save ir plisti į kitus kompiuterius per el. pašto priedus, kurie siunčiami iš užkrėsto kompiuterio. Šis kenkėjiškos programos tipas vadinamas virusu. Kitas kenkėjiškos programos tipas stebi vartotojų veiklą, dažniausiai siekiant pavogti finansinius duomenis ir slaptažodžius. Šis kenkėjiškos programos tipas vadinamas šnipinėjimo programine įranga (spyware). Kiti kenkėjiškos programos tipai apima trojanus.
Kai kompiuteris užsikrečia, gali būti sunku atsikratyti kenkėjiškos programos. Tam reikalingos specialios programos, vadinamos antivirusine programine įranga, kurios valo kenkėjišką programą nuo kompiuterio.
Sudėk eilės tvarka algoritmo veikimo principą:
Perskaitykite šią algoritmų analizę. Ar sutinkate? Atsakykite taip arba ne.
Parašius algoritmą, jis turėtų būti patikrintas, kad įsitikintume, jog:
- jį lengva suprasti – ar jis pilnai išskaidytas?
- jis pilnas – ar jis išsprendžia visus problemos aspektus?
- jis efektyvus – ar jis sprendžia problemą, geriausiai naudojant turimus išteklius?
- atitinka pateiktus projektavimo kriterijus?
Kokios trys loginės išraiškos naudojamos tikslinant paieškos variklių užklausas?
Ugniasienė – tai įrenginys arba programinė įranga, kuri stebi ir kontroliuoja internetinę komunikaciją tarp kompiuterio ir išorinio tinklo. Jos pagrindinė funkcija – apsaugoti kompiuterį nuo neleistinų prisijungimų ir kenkėjiškų programų, blokuojant įtartinas komunikacijas.
Kurie iš šių yra šališkos informacijos pavyzdžiai?
Informacija, pateikta autoritetingos, gerai žinomos organizacijos ar asmens, tikėtina, turės vertės analizuojant internetinius šaltinius ataskaitoms. Informacija iš wiki ir
tinklaraščių gali būti mažiau vertinga, nes jie nėra autoritetingi – bet kas gali atnaujinti vikią arba parašyti tinklaraštį. Todėl jie gali turėti šališkumo nuomonės arba netikslumų.Nuomonės yra požiūriai, o ne
faktai . Nors nuomonės turėtų būti svarstomos ir gali būti įdomios, kaip informacija jos turi mažesnę vertę nei faktai.Asmeninė informacija yra privati ir turėtų būti prieinama tik įgaliotiems asmenims. Taip pat skaitmeniniai failai, saugomi kompiuteriuose, gali būti lengvai prieinami, kopijuojami ir dalijami. Reikia apsaugos, kad mūsų asmeninė informacija liktų privati ir nebūtų pakeista ar ištrinta. Duomenų apsaugos įstatymas pagrįstas aštuntais principais, kurie nustato, kaip asmeniniai duomenys turi būti tvarkomi.
Duomenų apsaugos įstatymas egzistuoja, kad užtikrintų mūsų duomenų apsaugą.
Be to, kiekvienas turi teisę sužinoti, kokie duomenys apie jį saugomi organizacijoje, ir, jei duomenys yra neteisingi, juos pataisyti arba ištrinti.
Asmeniniai duomenys turi būti tvarkomi teisingai ir pagal įstatymą. Tai reiškia, kad organizacija turi būti aiški, kokius asmeninius duomenis ji nori rinkti ir kam juos naudoti.
Asmeniniai duomenys turi būti renkami tik nurodytais ir teisėtais tikslais. Tai reiškia, kad organizacija negali naudoti asmeninių duomenų jokiam kitam tikslui, išskyrus tą, kurį nurodė rinkdama duomenis. Pavyzdžiui, jei įmonė norėtų jūsų egzaminų rezultatų, kad patikrintų, ar esate tinkamas darbui, ji negalėtų naudoti šių rezultatų bandydama parduoti jums mokymosi vadovus, kuriuos, jos nuomone, galbūt jums reikėtų. Taip pat įmonė negali perduoti jūsų duomenų kitai organizacijai be jūsų leidimo.
Kurie iš šių teiginių yra teisingi, o kurie klaidingi?
Kurie iš šių teiginių yra teisingi, o kurie klaidingi?
Sujunk sąvokas su paaiškinimais:
Surikiuok nuo mažiausio iki didžiausio:
Sujunk sąvokas su paaiškinimais:
Algoritmas yra planas, žingsnis po žingsnio instrukcijų rinkinys, skirtas problemai išspręsti. Kuriant algoritmus, naudojami trys pagrindiniai statybiniai blokai (konstruktai): pasirinkimas, sekos tvarka ir kartojimas – tai procesas, kai veiksmai atliekami kelis kartus pagal tam tikras sąlygas.
Skaitmeninis mąstymas padeda spręsti problemas ir sukurti sprendimą –
algoritmus , kurie gali būti naudojami kompiuterio programavimui. Tačiau jei sprendimas yra neteisingas, gali būti sunku parašyti programą. Dar blogiau, baigta programa gali neteisingai išspręsti problemą.Įvertinimas Analizė leidžia mums apsvarstyti sprendimą, užtikrinti, kad jis atitiktų pradinius projektavimo kriterijus, suteiktų teisingą sprendimą ir būtų tinkamas naudoti – dar prieš pradedant programuoti.
Kai sprendimas yra priimtas ir algoritmas suprojektuotas, gali kilti pagunda praleisti įvertinimo etapą ir pradėti
programavimą .