Dalyvis: | Ben** Rad******** |
Dalykas: | Lietuvių kalba ir literatūra |
Lygis: | 6 |
Trukmė: | 45 minutės |
Praleistas laikas: | 33 minutės 16 sekundžių |
Pradžios laikas: | 2024-03-18 16:40:06 |
Pabaigos laikas: | 2024-03-18 17:13:22 |
Surinkta taškų: | 82.87 / 100 |
Kokia žodžio dalis žymima šiuo ženklu?
Suraskite žodžius, kurie parašyti be klaidų.
Parinkite tinkamas raides.
Nedideliame miške gyveno lap ė . Lapė buvo išmint i nga. Ji iški š davo nosį iš olos tik tada, kai miške b ū davo ramu. Žmogaus pris i bijojo.
Parinkite tinkamus sudurtinius žodžius.
Surašykite šventes eilės tvarką.
Įrašykite tinkamą žodžio formą.
Vakarais Bernardas žiūrėdavo (žiūrėti) pro langą (langas) ir svarstydavo. Kas būtų, jeigu jų gatvė sumanytų susiaurėti? Jis kasdien matydavo (matyti) griaunamus namus, kertamus medžius ir platinamas gatves (gatvė), bet niekada nebuvo matęs, kad kas nors gatvėse statytų namus ar sodintų medžius mežius (medžiai) ir jas siaurintų.
Perskaitykite tekstą. Paneikite arba sutikite su teiginiu.
Kapitonas Bocas susimąstęs stovėjo prie savo ąžuolinio laivo vairo. Jo dantyse smilko mažytė pypkutė, primerktos akys mįslingai žvelgė į švelniai raibuliuojantį vandenį. O jūrų vilkas kapitonas Bocas kažkada tikrai buvo žinomas ir drąsus. Jį matė visi pasaulio gilieji vandenynai ir žydrosios jūros, pažinojo visi garsiausi uostai ir gražiausios prieplaukos. Tačiau metų našta atliko savo darbą. Jūrų vilkas susikūprino, juodą, vešlią barzdą ir ūsus nupustė sniegas, prikimo balsas. Tik ištikimoji pypkutė, kaip anksčiau, smilko dantyse. Žinoma, kapitonas Bocas galėjo nenuogąstauti ir nesiskųsti, o ilsėtis ir leisti laiką, kaip nori. Gaudyti nuo ryto iki vakaro menkes ir glostyti ilgesingu žvilgsniu pamėgtą jūrą.
Suraskite eilutę, kur yra žodis įsibrovėlis. Pažymėkite tą eilutę kaip "tiesa".
Pažiūrėkite į paveiksliuką. Šią skulptūrą galima rasti Danijoje. Kokios tai pasakos personažas?
Parašykite apskliaustų žodžių reikiamą formą.
Parinkite tinkamą veiksmažodžio formą.
Pasirinkite žodžius, kurie yra parašyti be klaidų.
Suraskite sakinius, kurie parašyti be klaidų.
Pasirinkite vieną taisyklingą variantą
Pasirinkite vieną taisyklingą variantą
Mane nervina nuolatiniai testai.
Nusipirkau dvi poras šlepečių tapkių .
Numažiavome Davažiavome mokyklą.
Pasirinkite tinkamą žodį.
Su klase eisime
į kiną.Su Mantu susitikome
prie namų.Su tėčiu ėjome
iš už parduotuvės.Parke
už prie medžio tupėjo katytė.Savaitgalį su draugais ėjome
į teatrą.Perskaitykite tekstą. Kuris teiginys yra tikslus?
Šią vasarą daugiausiai pūtė šiaurys ir vakaris, risdami iš jūros aukštas bangas. Vieną dieną senelis su Marium užtempė valtį iki pačių kopų, nes bangos laižė visą pakrantę, nusinešdamos į gelmes neatsargiai žmonių paliktus daiktus: kepures, akinius, batus. Kai vėjas įsisiautėja, ir bangos lipa per kopas, Marius su seneliu apsiauna ilgus iki pilvo žvejo batus ir lėtai žingsniuoja pakrante, ieškodami gintaro. Tie saulėti akmenėliai nevienodai išbarstyti ant kranto. Kai kur jų nematyti, o kai kur tiltais verčiasi iš jūros. Gal toje vietoje stovėjo sudaužytų Jūratės rūmų kolonos? Senelis Edvinas gali net užsimerkęs nuvesti į tas vietas, kur guli gintaro tiltai.
Sujunkite klausimus ir tinkamus atsakymus.
Perskaitykite tekstą. Pasirinkite teiginius, kurie yra teisingi.
Mažojo princo planetoje, kaip ir bet kurioje kitoje planetoje, augo gerosios žolės ir piktžolės. Gerosios sėklos išaugina gerąsias žoles, o blogosios – piktžoles. Tačiau sėklos nematomos. Jos miega žemės gelmėse, kol kuriai iš jų staiga šauna į galvą pabusti. Tada ji pasirąžo ir nedrąsiai pradeda stumti saulės link žavųjį nekaltąjį daigelį. Jeigu tas daigelis ridikėlio ar rožės, jam leidžiama augti, kaip jis nori. Bet vos tik atpažįsti piktžoles, turi tuoj pat išrauti. Ir štai mažojo princo planetoje buvo siaubingųjų baobabų sėklų. Jos buvo užkrėtusios visą planetos žemę. Mat jei tik skųsiesi ir nespręsi šios problemos, paskui niekaip neatsikratysi baobabais. Jie užkariaus visą planetą. Tiesiog pervers ją savo šaknimis. Ir jei planeta labai maža, o baobabų pernelyg daug, jie susprogdina ją.
Įrašykite tinkamą raidę arba raides.
Pagaliau pražydo pi evos. Vėl rašėme testą iš b i ologijos. Danguje sužibo mil ij onas žvaigždžių.
Iš pateiktų žodžių sudeliokite sakinį.
Iš pateiktų žodžių sudeliokite sakinį.
Perskaitykite tekstą. Suraskite sakinių pradžiai tinkamas pabaigas.
Bernardo tėtis kartais sakydavo: „pagauk vėją laukuose.“ Iš to, kaip ir kada sakydavo, Bernardas suprasdavo, kad gaudyti vėją yra tuščias reikalas. Ir štai tau...
– Kokia nauda iš pagauto vėjo? Ir ar galima jį pagauti? – stebėjosi jis.
– Ar žinai, berniuk, kiek yra skirtingų vėjų? – tarsi neišgirdęs Bernardo, paklausė keistuolis.
– Na, vėjai būna pietų, rytų, šiaurės ir vakarų. Dar stiprūs ir silpni. Šilti ir šalti. Gal dar besikeičiančios krypties.
– Vėjai – kaip žmonės. Jų būna gerų ir blogų, piktų ir draugiškų, linkinčių gera ir norinčių bloga, vaikiškų ir suaugusiųjų, tylenių ir triukšmadarių, kvailų ir protingų, lengvų ir sunkių, draugiškų ir pasipūtusių, mandagių ir įžūlių. Mano senelis suskaičiavo septynis tūkstančius du šimtus keturiolika vėjų. O aš jau žinau devyniolika tūkstančių šešis šimtus aštuoniasdešimt keturis.
Įrašykite praleistą žodį.
patriotizmą, švietimui, autorius.
Martynas Mažvydas – lietuvių rašytojas, pirmosios lietuviškos knygos „Katekizmas“, išleistos 1547 m., autorius . Visa gyvenimą skyrė parapijiečių religiniam švietimui , parengė ne vieną religinio turinio knygą lietuvių kalba. To meto Lietuvoje ši knyga skatino tautiškumą, patriotizmą , lietuvių kalbos vartojimą, nes visi rašytiniai šaltiniai buvo tik lenkų ir lotynų kalbomis.